Steam Profiline Uzun Çizim Vitrini Ekleme

Steam profiline uzun çizim vitrini nasıl eklenir? Detaylı anlatım

Steam üzerinde her 10 seviyede bir sizlere verilen vitrinleri istediğiniz şekilde kişiselleştirerek kullanabilirsiniz.

Arka plan ile uyumlu bir çizim vitrini yapmak istiyorsanız önce bir arka planınız olması gerekiyor.Bir arka plana sahip değilseniz buraya tıklayarak zevkinize göre bir arka plan seçip Steam Pazarı'ndan satın alabilirsiniz.

Satın alma işlemi sonrasında Steam profilinize girin ve orada bulunan "Envanter" yazısına tıklayarak envanterinize gidin. Açılan sayfada yukarıda bulunan "Steam'i seçin ve Steam envanterinizi açın.

 

Daha sonra çizim vitrininizle bulunmasını istediğiniz arka planınızı bulun ve sağ taraftaki bilgi ekranından "Tam Boyut Görüntüle" seçeneğine tıklayın. 

 

Seçeneği seçtikten sonra açılan sitenin linkini kopyalayın ve buradaki siteye gidip resimde gösterdiğim yere yapıştırın. Uzun bir vitrin yapacağımız için resimde işaretli olan "Toggle Long Images" seçeneğine tıkladıktan isterseniz sayfayı aşağı kaydırıp çizim vitrinindeki resimlerin altından tutup boyutunu ayarladıktan sonra "Download ZIP" seçeğine tıklıyoruz.

 

Daha sonra ise size bir arşivde 3 tane fotoğraf indirmesi lazım. Bunlardan bir tanesi küçük kısım, diğeri ortadaki büyük kısım, sonuncusu ise profil fotoğrafını da yapmak isteyenler için gereken kısım.

Daha sonra ise buraya tıklayarak açılan sayfadan yükleyeceğimiz çizimi seçiyoruz.

Herkese açık seçeneğini de seçtikten sonra tarayıcınızın konsolunu açıyoruz ve aşağıdaki kodu yapıştırıp "enter" tuşuna basıyoruz. Daha sonra ise konsolu kapatıp çizimimizi yüklüyoruz.

 

$J('#image_width').val('1000');$J('#image_height').val('1');

 

Daha sonra ise profilimize girip "Profili Düzenle" --->"Sergilenen Vitrin" ayarlarına gelip vitrinlerimizden birini "Çizim Vitrini" olarak seçiyoruz. Yerleştirirken resimler yukarıdaki kod yüzünden siyah bir çizgi olarak gözükse de profilinizde uzun ve arka plana uyarlı bir resim olarak gözükecek.


Herhangi bir yardım veya bize sormak istediklerinizi aşağıda yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.